Kaubmärgid

Triumph

Edulugu

Oma rohkem kui 100-aastase võrgutamisajaloo jooksul oleme tagasihoidlikust aluspesutootjast Saksa Svaabimaa regioonis kasvanud suureks multinatsionaalseks korporatsiooniks – ja ettevõte on eraomand tänapäevani. Kui Triumphi rajajad aastal 1886 Saksamaal Würtembergi lähedal Heubachi laudas oma äriga alustasid, oli neil algkapitaliks 2000 kuldmarka ja 6 palgatöötajat. Täna saab nende poolt loodud ettevõte uhkustada üle 1,6 miljardi USA dollari suuruse aastaläbimüügiga, andes tööd rohkem kui 30 000 inimesele kogu maailmas. Kuid üks asi pole algusest peale muutunud. Nii siis kui ka praegu keskendub ettevõtte filosoofia oma inimestele. Me mõistame hukka ja jälestame igasugust diskrimineerimist soolistel, rahvuslikel, rassilistel või religioossetel põhjustel ning oleme pühendunud rahvusvaheliste inimõiguste normide järgimisele nii oma tootmise siseselt kui ka kõigi Triumph International tarnijate poolt.

Algusaastad

1886:

Samal ajal kui Pariisi moekunstnik Charles Frederic Worth esimesena naiselikku vormi polstriga täiustas, alustasid kaks Triumphi rajajat oma tootmist – laudas! See laut asus Würtembergi lähedal Heubachis ja palgal oli vaid 6 töötajat. Algkapitaliks oli 2000 kuldmarka.

1894:

 Triumphi rajajate kiire äritaip tõi neile tähtsa läbimurde – aluspesu tellimuse peenutsevalt Inglismaalt.

1896:

Mõiste „rinnahoidja“ oli välja mõeldud Ameerikas Charles de Bevoise`i poolt. Kas see oli vaid kokkusattumus või – nagu me täna usume – saatuse märk?

1900:

Sajandi esimestel aastatel toimus ahistavas vaalaluudel põhinevas aluspesus teatud määral vabanemine, nöörpihikud liikusid nii-öelda allapoole, et saada korsetiks. Naised, eriti Euroopa naised, olid uute moesuundade mõjul, nagu tango, positiivselt meelestatud, hakates riietuma ja käituma viisil, mis tõi välja nende isiksuse. Samal ajal kui Triumph õitses, tõid uued põlvkonnad ärisse nooruslikku energiat ja elujõudu.

1902:

„Triumph“ registreeriti kaubamärgina aastal 1902.

1930:

1930. aastatel arenes Triumph Euroopa suurimaks aluspesu tootjaks – suurepärane põhjus ettevõtte 50. juubeli tähistamiseks aastal 1936.

1933:

Peale peaaegu 50-aastast takistamata arengut, mida pärssis vaid Esimene Maailmasõda, oli 1933. aastal loodud alus ettevõtte hiljemaks rahvusvaheliseks laienemiseks, kui firma avas oma esimese välisesinduse Sveitsis Zurzachis. Täna asub samas kohas globaalne erafirma.

Laienemise aeg 

1942:

Aastal 1942 algatas Howard Hughes, legendaarne Ameerika magnaat ja filmiprodutsent, uue mõtteviisi, mis kohe kõigile naistele meeldis. Lennukiinsener (tuntud kui maailma suurima lennuvahendi kavandaja) oli produtsendiks filmile „Lindprii“, mille peaosas mängis kuulus ja meeldivate kehakumerustega Hollywoodi näitlejanna Jane Russell. Hughes arendas talle välja rinnahoidja, mis kohandas lennukiehituse põhimõtted naiseliku keha iseärasustele. Tulemuseks oli edukas moe ja sobivuse suhe, mis kajastas meie disainerite eesmärke nii tol ajal kui ka tulevikus.

1946:

Aasta 1946 oli revolutsiooniline, sest Louis Reard oli avanud julge ja võluva bikiinimaailma.

1953:

Dünaamilisem kui kunagi varem, saavutas Triumph aastal 1953 taas oma Euroopa suurima aluspesutootja positsiooni ja sai uue nimetuse - Triumph International, et kajastada ettevõtte kasvavat rahvusvahelist mainet. Tollest hetkest alates ei suutnud enam miski Triumphi laienemiskava takistada. Ajavahemikus 1954-1959, kui Du Ponti imeliselt elastne materjal lükra oli elastsuse ja mugavuse revolutsiooni käivitanud, avas Triumph esindused Belgias, Suurbritannias, Rootsis, Itaalias, Soomes, Norras, Taanis, Austrias ja Hollandis.

1959:

Aastal 1959 esitas Triumph tänapäevani suurima naistepesu moeetenduse maailmas. Berliini moeetendusest sai kogu maailma juhtivate moeajakirjanike magnet ning see oli uudiste pealkirjades üle kogu maailma.

1960:

Aastal 1960 avas Triumph esindused Hongkongis, andes märku oma laienemisest Aasia turule. Selle põhjapaneva otsusega kaasnesid edasised uuendused, mis on olnud ettevõtte aluseks siiamaani: korporatiivne struktuur oli detsentraliseeritud; see sai äristrateegia aluseks, mis võimaldas igas riigis teenindada kliente kohalike disainerite ja äripartnerite poolt, kes olid pühendunud regionaalsetele moesuundadele ja kultuurilistele oludele. 1960. aastate alguses tekkis Triumph Hispaanias, Kreekas, Prantsusmaal ja Portugalis, alates 1964. aastast jätkus laienemine Lähis- ja Kaug-Itta Jaapanis, Singapuris, Malaisias, Taiwanis ja mõnedes Araabia maades. Samal ajal kui arenes Triumphi äriline tugevus, kasvas sama kiiresti ka ettevõtte tähtsus moemaailmas. Jaapani Triumph kasvas nii võimsalt, et oli varsti aluspesutootjate esikolmikus. Säilitades ettevõtte kohalikele oludele kohanemise filosoofiat, oli Triumph üks esimesi moeettevõtteid, kes valmistas Aasia suurusega tooteid.

1969:

Aastal 1969 saavutas moeetendus „Triumph 70“ maailma suurima naiste- ja aluspesu moeetendusena taas läbimurde. 23 modelli ja tantsijat läbisid 72 000 kilomeetrit ja esinesid 30 000 pealtvaatajale paljudes Euroopa ja Aasia riikides.

1970:

Selleks hetkeks olid ettevõtte aluspesu põhitootegrupile lisandunud ujumistrikood ning päeva- ja öörõivad. Uued tehnoloogilised arengud, nagu vormimine (polüestri ja teiste kangaste termoplastiline vormimine, kasutades kuumust ja rõhku) muutis tavalised õmblused tarbetuteks. Alates 1970. aastate teisest poolest kasutati tavapärase nõela ja niidiga õmblemise kõrval ka kõrgsageduslikku „keevitamist“.

1971:

Kaasaegsed tehased Viinis /Wiener Neustadt, Heubachis ja Hongkongis kinnitasid Triumphi kõrgtehnoloogilise moeettevõtte mainet.

1972:

Ettevõte saabus Brasiilia turule, võttis üle „House of Jenyns`i“ Austraalias ja käivitas litsentseeritud tootmise Lõuna-Aafrikas. Tootmis-, müügi- ja eksporditütarettevõtted olid rajatud Filipiinidel ja Tais koos litsentseeritud müügitegevusega Indoneesias ja tütarettevõttega Tšiilis; tootmine Hiinas järgnes aastal 1980.

1981:

Läbimüük ületas 400 miljonit USA dollarit ja Triumphi uus etendus „Scene 81ª“ nautis Aasias ja Austraalias järjekordset tohutut edu.

1986:

 Kolumbias (1982) ja Argentiinas (1983) kirjutati alla litsentsilepingutele ning ettevõte tähistas oma 100. juubelit, võttes üle maineka rahvusvahelise meeste aluspesutootja. Pärast sajandit täis raskeid, kuid väärikalt tasutud pingutusi vaatame enesekindlusega tulevikku ning ootame uuel aastatuhandel juba oma 150. juubelit!

Nägemus tulevikust 

Tere tulemast meie teise sajandisse! See on aeg, mil Jean-Paul Gaultier muutis Londoni ajalehe Observer sõnul „naiseliku vormi surmavaks topelttorpeedoks“. Samas on see aeg, mil vastavalt uuringutele (regionaalsete erinevustega) kasutab üks neljast naisest mittesobivat rinnahoidjat. See on aeg, mil nooremad põlvkonnad nii erinevatest riikidest nagu Jaapan ja India on üha rohkem mõjutatud Lääne meedia poolt. See on tegelikult aeg, mil maailm on pidevas kiirete muutuste seisundis. Mis suunas peaks Triumph nüüd liikuma, kuna rahvusvaheline mood muutub kättesaadavaks suuremale hulgale naistest kogu maailmas? Kui informatsioon levib silmapilkselt satelliit-TV ja Interneti kaudu kõikjale? Kui meie kasvav mure keskkonna ja elukvaliteedi pärast nõuab ainult parimate materjalide ja ökoloogiliselt ohutute tootmismeetodite kasutamist? Viimase viieteistkümne aasta jooksul oleme jätkanud laienemist riikidesse, nagu Uruguai, Kanada, Uus-Meremaa, Korea, Sri Lanka ja Vietnam, Ida-Euroopas Ungari, Poola, Tšehhi, Sloveenia ja Venemaa. Me rajasime ülimoodsa tehnoloogiaga tootmisvabrikud Bangkokis ja Marokos; teatades Hiina turu avamisest, rajasime osakonnad Shanghais ja Pekingis. Ja me oleme ikkagi uhked oma juurte üle, kasutades oma päris esimest tehast Heubachis ja peamüügiosakonda Münchenis, Baierimaa ilusal järvede ja mägedega maastikul. Me vaatame juba tulevikku, kaugele peale aastat 2001, vaatame järgmist 50 aastat. Arengule suunatud ettevõttena kavatseme oma laienemist jätkata. Usume, et kõige põnevamad arengusuunad saavad olema mood, kangad ja tervislikkus.

2002:

Kas mäletate, kui aluspesu kanti esimest korda ülerõivastena? Need kaks mõistet ühinevad ja muutuvad praktiliselt eristamatuteks ajal, kui meie ühiskond on aina enam tulevikku suunatud ja piirid pesu, vaba aja rõivaste ja spordirõivaste vahel on vastavalt paindlikud.

2003:

 Aasia riikide kultuuri ja moe areng on sama tormiline kui nende huvi läänelike moesuundade vastu, see kõik on ühendatud nende traditsioonide, väärtushinnangute ja stiiliga. Võluva tulemuse loomiseks on meie disainerid ammu Lääne ja Hiina mõjusid kokku sobitanud.

 2004:

 Luuakse lihtsam ja keskkonnasõbralikum pakendamine ning uute ja ilusate materjalide otsing jätkub, arendatakse välja uued kangad (elastaan, uued mikrokiud, lyocell/tencel). Tooted muutuvad kergemaks, kuid vastupidavamaks ja elastsemaks. Ja kes teab – võib-olla on Teie rinnahoidja aastal 2020 täielikult korduvkasutatavatest taimekiududest valmistatud?

2005:

Avanevad uued müügivõimalused; paljudes Euroopa riikides on tavaline, et naised ostavad aluspükse koos teiste tarbekaupadega. Erilised valmistamisviisid võimaldavad anda aluspesule roosi-, kannikese- või mõne muu, isegi šokolaadilõhna.

2006:

 Moeturg muutub globaalsemaks, avaldades meie disaineritele palju uusi mõjusid ja andes inspiratsiooniallikaid. Just tohutu mitmekesisus ja potentsiaal on see, mida me järgmistelt aastakümnetelt ootame – mis võivad terve meie innovatsioonilise ajaloo jooksul kõige huvitavamateks ja suunavamateks osutuda. Hea meelega võtame Teid kaasa meie reisile läbi arengu, kasutades meie ettevõtte motot: „Mood ja veel enamgi“.